TV ÜNİTESİ

Televizyon sehpalarının yerini almış olan yeni mobilya ürünlerine TV ünitesi denir. TV üniteleri sadece LCD televizyon koymak için tasarlanmış olan ürünler değildir. TV ünitesi modelleri hoş, zarif ve konforu sunan dekorasyon ürünü olarak da kullanılmaktadır. Ama günümüzde TV ünitesi modelleri LCD televizyon için tenin edilen ve bu televizyonların bir nevi tamamlayıcı olarak görülen ürünlerdir. Artık evlenecek olan kişiler mobilya seçimlerinde salon takımı içerisine TV ünite modellerinden katmaktadır. Eski zamanların vitrini yerine geçmiş olan bu ürünler artık sıklıkla tercih edilmektedir.

TV Ünitesi Modellerinin Kullanım Amaçları Nedir?

Duvara monte imkânı sağlayan televizyonlar tek başlarına estetik açıdan sıkıntı yaratmaya başladılar. CD çaları, kumandası gibi ek aparatların artması ile dağınıklıklara sebep olmaya başlamıştır. İşte bu olumsuzlukları ortadan kaldıracak olan TV ünitesi modellerine ihtiyaç duyuldu. İhtiyaçlara göre üretilebilen TV ünite modelleri aynı zamanda, kitaplık ve büfe olarak da kullanılmaktadır. Ünitelerin tasarımları ve modelleri uygun ise cam eşyaların koyulabileceği gümüşlük olarak da kullanılmaktadır. Bu yeni nesil mobilya olan TV ünitesi ( Yaşam Ünitesi ) gümüşlük ile TV sehpasının estetik açıdan kullanışlı hale getirilmiş ve birleştirilmiş modern biçimidir. LCD ve plazma Tv’yi iç kısmına alarak evlerde var olan tüm dağınıklığı bu üniteler ile toplama imkânı bulunur. Çekmece, raf ve dolap kısımlarının çokluğu kullanım açısından rahatlık sağlar. Portatif olarak üretilen bu mobilyaların kurulumu ve toplanması oldukça kolaydır.

TV Ünitesi Modelleri Hangi Odalarda Nasıl Kullanılmalıdır?
TV ünitesi koyulacak olan salonun ve odanın kullanım açısından amacının iyi şekilde belirlenmesi gerekir. TV ünitesi oturma odasında kullanılacak ise odanın büyüklüğüne göre seçim yapılması gerekmektedir. Odanın büyüklüğü hesaplanmaz ise hareket alanında oldukça kısıtlayıcı bir etki yapar. Diğer mobilyalar ile uyum içinde olması gerekir. Yani odaya koyulacak olan ünitenin ben burada geçiciyim veya buranın mobilyası değilim çağrışımı yapmaması gerekir. Küçük odalarda kullanılacak olan modellerin duvara monte olabilecek modellerden seçilmesi alan darlığını ortadan kaldırır. Büyük salonlar için duvara monteden ziyade yerden yükselen, kitaplığı, rafı ve sehpası içinde olan modeller tercih edilmelidir.

× Whatsapp