Ray Dolap ve Portmanto

Evlerin düzenli kalmasını sağlayan en önemli depolama alanlarından biri de portmantolardır. Özellikle koridor gibi dar ve başka kullanımı olmayan alanları değerlendirmek için son derece iyi bir alternatif olmaktadır. Fransızcadan dilimize giren portmanto manto askısı anlamına gelmektedir. Asalında işlevini yerine en çok getiren ev eşyasıdır. Portmantoları ceket, mont asmak için kullanabileceğiniz gibi ayakkabılarınızı depolamak için de kullanabilirsiniz. Bunun için ne kadarlık bir alana sahip olduğunuzu ve ne kadar ürünü depolamak istediğinizi tespit etmelisiniz. Buna göre raf aralığının genişliğini, rafların sıklığını ve askı kullanımını ayarlayabilirsiniz. Hol ve koridor gibi alanların atıl durumda kalmasını engellemekle beraber son yıllarda artan eşya tüketimi nedeniyle oluşan fazlaca eşya yığınını düzenlemek için çok iyi bir mobilyadır.

Evin genel dekorasyonuna uygun bir biçimde ve renkte seçilmesi evin bütün görünmesi açısından son derece şık olacaktır. Ayrıca çanta, şapka, atkı, fular gibi dış giyim ürünleri de asmak için kullanabilirsiniz böylece dışarıdan geldiğinizde üzerinizde olan kiri tozu evin iç bölümüne taşımamış olursunuz bu da evin temiz kalmasını ve sağlıklı bir çevreye sahip olmasını sağlar. Anahtarlık gibi aksesuarlar ekleyebilir ihtiyacınıza göre çekmeceler yapabilirsiniz. Örneğin el feneri gibi anında bulunması gereken ürünleri de kolaylıkla saklayabilirsiniz. Ev terliği gibi temiz ürünler için bir raf da eklemeniz mümkün. Ayrıca ayakkabı fırçası, boya gibi evin diğer bölümlerine pek konulmayan ürünleri de depolayabilirsiniz.

Portmantolar

Evimizde dağınıklığı gidermek ve daha güzel bir görüntü oluşturmak için tasarlanan mobilyalardan biri de portmantodur. Genellikle yaşam alanlarımızın giriş kısımlarında yer verdiğimiz portmantolar kullanışlı tasarımlarıyla bizi kıyafet, ayakkabı ve benzeri eşyaların yaratacağı dağınıklığından kurtarıyor.

Portmantolar ağırlıklı olarak evlerin giriş kısımlarında antre ya da koridor gibi alanlarda kullanılır. Bununla birlikte ofis ve büro gibi yerlerde de portmantolar kullanılabilir. Portmantolar farklı büyüklük ve özelliklerde üretilir. Aynalı seçenekler en çok tercih edilenler arasında bulunur. Aynalar kaban, mont gibi kıyafetlerimizi ve şal, atkı gibi aksesuarlarımızı üzerimize geçirip dışarı çıkmadan önce kendimize çekidüzen verebilmemiz için oldukça işlevseldir. Ayna ile birlikte askılık, çekmece ve göz seçenekleri tasarımlara göre değişiklik gösterir. Özellikle ayakkabı, terlik koymak üzere ayrılmış olan gözlere sahip portmanto modelleri çok daha kullanışlıdır. Portmanto tasarımlarına benzer olarak kullanılan mobilya seçeneklerinden bir tanesi de dresuardır. Dresuar, ayakları biraz uzun sehpa formuna yakındır ve antrelerimizi şıklaştıran mobilyalar arasında yer alır.

Evden çıkmadan görünümünüze bakmak için ayna ekleterek hem boy aynası görevi gören bir ürün olmaktadır. Portmanto modellerini açık ya da kapalı olarak tercih edebilirsiniz ikisinin arasında satış konusunda bir fark yok ve başa baş satılmaktadır. Yalnızca malzeme kullanımı fazla olduğundan kapaklı olanların fiyatı bir miktar yüksek olacaktır. Ayrıca uzmanlığımız olan raylı dolap sistemini de tercih edebilirisiniz böylece özellikle çok dar koridorlarda da portmanto kullanma şansınız yükselecektir.

× Whatsapp