Duşakabin

Banyolarda en geniş yere sahip olan ve kullanışlılığının yanı sıra şıklığıyla da ev yaşamına güzellik katan duşakabinler, kullanıcılara çok farklı seçeneklerde sunuluyor. Duşakabin satın alırken model, fiyat, marka, malzeme ve ebat gibi bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle banyonuza uygun bir duşakabin bakarken kullanım alışkanlıklarınızı ve evde yaşayan diğer aile bireylerinin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; yüksek tekneli duşakabinler, evdeki yaşlı aile bireyleri için zor bir kullanıma sebebiyet verebiliyor. Banyonuz için en doğru duşakabin modelini seçebilmek için banyonuzun genel yapısını göz önünde bulundurmalısınız. Bazı modeller, dar alanlarda konforlu bir kullanım sağlayamayabiliyor. Ancak banyonuz küçük olsa da dar alanlara özel olarak üretilmiş olan duşakabin modellerine göz atarak sizin için en ideal ürünü bulabilirsiniz.

Duşakabin seçiminde özellikle üretim malzemesi büyük önem taşıyor. Bazı duşakabinler mat bir görünüme sahip oldukları için duş alan kişinin dışarıdan görünmesini engellerken bazı duşakabinler ise şeffaf formlarıyla banyolara estetik bir şıklık katabiliyor. Bunların yanı sıra renkli cam alternatifleriyle banyonun genel dekorasyonuna uygun bir tercih yapmak da mümkün oluyor. Tarzı ve modeli ne olursa olsun bir duşakabin seçeceğiniz zaman ürünün mümkün olduğunca kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına ve iyi bir işçilikle yapılmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra duşakabin fiyatları da tercih konusunda önemli bir rol oynuyor. Çok geniş bir skalada sunulan ürün fiyatları arasından bütçenize ve beklentilerinize uygun olanını kolayca seçebilirsiniz.

Duşakabinler

Duşakabinler, dar banyolarda dahi kurulumunun yapılabilmesi, geniş alanlara ihtiyaç duymaması, ayrıca küvet ya da jakuziye göre daha kolay temizlenebilmesi gibi artılarıyla konforu ve hijyeni bir arada sunuyor. Duşakabinler, banyo zeminine su sıçratmadan ve içerideki sıcağı koruyarak banyo yapmamızı sağlayan, oldukça kullanışlı ürünlerdir. Son teknolojiyle duş alırken müzik dinlemenize ya da farklı su ayarları ile duş zevkinizi artırmanıza olanak tanıyan üst modellerinin yanında daha sade ve işlev odaklı tasarımlara sahip çok geniş yelpazede duşakabin modelleri vardır. Küvet ve jakuzi gibi büyük metrekarelere gereksinim duymaması, suyu alanına hapsederek banyoda ıslak zemin sorunu yaratmamasıyla çokça tercihe dilen duşakabinler, kolay temizlenmeleri sebebiyle pratik ve hijyenik bir seçenek oluşturuyor.

Bir banyonun tüm görünüşünü değiştirecek kadar şık duşakabin çeşitleri bulunmaktadır. Duşakabin modelleri oval, dikdörtgen, kare ve asimetrik modeller olarak sınıflandırılabilir. Yuvarlak ve oval modelleri, banyo ortasına yerleştirirseniz kullanım alanınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Kare ve dikdörtgen modellerin farklı desen ve renkleri bulunmasının yanı sıra, hemen her banyoya uygun olması sebebiyle de en sık tercih edilen modellerdir. Kare modellerin kulplu ve sürgülü, kayar kapılı ve iki duvar arası gibi seçenekleri banyonuzun konumuna göre ebatlandırılarak monte edilir. Banyolarda konforuna ve hijyenine önem verenler duş tekneleri tercih etmelidirler. Her türlü alana, zevke ve kullanışına göre küvet çeşitleri bulunur.

Duşakabinlerde genellikle buzlu, çizgili, füme, desenli ya da şeffaf camlar tercih ediliyor. Mika (polistren) ve tamperlenmiş duşakabin camları tercih ederseniz duşakabininizi yıllarca güvenle ve sağlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca tabandan tavana uzanan cam kabinler, en şık duşakabinler arasında yer alır.

× Whatsapp